Slogan to coś więcej niż chwytliwe hasło

To niezwykle pomocne narzędzie dla każdego marketingowca z prawdziwego zdarzenia, który wie co z nim zrobić. Jeden slogan może służyć firmie przez lata, poddawany oczywiście modyfikacjom. Ale najpierw powiedzmy może parę słów na temat tego jakim powinien być slogan reklamowy.
Slogan przede wszystkim powinien być zwięzły, łatwo wpadać w ucho i uwzględniać potrzeby odbiorcy. Obecnie odchodzi się też od nachalnego reklamowania danego produktu. Obecnie modne są slogany bez nazwy marki, które mają dawać przesłanie. Nie jest to jednak domena jedynie współczesności. Już w latach 90-tych w Polsce udało się stworzyć słynne „Ociec prac?”. Dziś swoje niezależne slogany mają wszystkie wiodące światowe marki.
Ale oczywiście istnieją też takie hasła jak „Zawsze Coca Cola”, które wyraźnie identyfikują markę.
Najbardziej ceniony przez odbiorców jest dowcip i gra słowna. Dlatego sprawdza się zawsze coś w rodzaju piwo po zbóju i seria reklam z żubrem, które wszyscy na pewno dobrze znają.
Temat seksu jest never ending story. W końcu zawsze można napisać: „Zajrzyj do środka jest większy niż myślisz”. To ostatnie to akurat reklama Peugota.

Comments are closed.