Jak zaplanować e-mail marketing?

Będzie to krótkie wprowadzenie, w którym krok po kroku powiemy Ci jak skutecznie zaplanować i zrealizować działania, które pozwolą przeprowadzić Ci udaną kampanię e-mail marketingu. Udaną czyli taką, która będzie się konwertować na sprzedaż twoich towarów i usług.
Po pierwsze: Zbuduj bazę mailingową. Możesz to robić sam, bądź zdać się na usługi podwykonawcy. To pierwsze rozwiązanie pozwoli Ci jednak pozyskać o wiele bardziej wartościowe adresy. Zaoferuj coś gratis swoim klientom. Nie dadzą pieniędzy, ale coś o wiele bardziej cennego. Swój adres internetowy.
Po drugie: Pomyśl co chcesz osiągnąć. Czy zwiększyć sprzedaż jedynie czy może zbudować silniejszą markę i przywiązać do siebie klienta.
Po tzecie: Przemyśl treść. Najlepiej jeśli będą to maile zindywidualizowane. Klient poczuje się doceniony, nie wrzuci wiadomości do spamu. Musisz dać mu konkretne informacje, oczywiście zgodne z prawdą. Zapomnij o mglistych obietnicach.
Po trzecie: Wysyłaj. Śmiało przystąp do działania i nie bój się modyfikować swojej strategii, w końcu marketing to operacja na żywym organizmie. Mogą zdarzyć się błędy. Sztuką jest ich umiejętne naprawienie.

Comments are closed.